Wielojęzyczne rodziny oraz osoby zainteresowane tematem wielojęzyczności zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „SprachCafe im Ohr”.

W ramach trzyletniego programu możecie:

1. uzyskać bezpłatne porady telefoniczne na różne kwestie związane z wielojęzycznością. Wystarczy zadzwonić do nas w każdą drugą lub czwartą środę/piątek w godzinach 10-12, wybrać język, którym chcecie rozmawiać i uzyskacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

NUMER TELEFONU: +49 30 340623470

Szczegółowy harmonogram konsultacji telefonicznych znajdziecie tutaj.

Języki, w jakich możecie z nami rozmawiać, to:

arabski

angielski

dari

francuski

hiszpański

kataloński 

niemiecki

perski

portugalski

polski

ukraiński

rosyjski

wietnamski

włoski

2. W ramach „SprachCafé im Ohr” zorganizujemy 9 międzynarodowych, wielojęzycznych spotkań dla rodzin i indywidualnych osób. Spotkania odbędą się w niedzielne popołudnia (godz. 15/18) i poprowadzą je nasze doradczynie w różnych językach. Głównym tematem będą zalety wielojęzycznego wychowywania dzieci oraz ich kształcenie. W przyjaznej atmosferze, z elemetami kreatywnych aktywności, przy filiżance kawy bądź herbaty, zapraszamy do konstruktywnej wymiany myśli i nawiązania nowych, inspirujących kontaków. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Głównym miejscem spotkań jest SprachCafé Polnisch w Pankow (Schulzestr. 1, 13187 Berlin, okolice stacji linii S1 Wollankstrasse). Spotkania w innych częściach miasta są rownież przewidziane.

Dokładny harmonogram spotkań znajdziecie tutaj.

Kontakt

Projekt jest finansowany przez senacki Departament Integracji, Pracy i Spraw Społecznych w ramach Programu Partycypacji i Integracji.