• Czy mam wysłać swoje dziecko do dwujęzycznego przedszkola?
  • Co zrobić, by dziecko mówiło w moim języku ojczystym i się go uczyło żyjąc w Niemczech?
  • Jak moje dziecko ma sobie radzić z wielojęzycznością, skoro chodzi do niemieckiej szkoły?
  • Czy problemy mojego dziecka z językiem niemieckim w szkole to moja wina, bo nie jestem Niemcem/Niemką?
  • Co zrobić, by pomóc dziecku w dwujęzycznym rozwoju, a mu nie zaszkodzić?
  • Gdzie i jak szukać wielojęzycznych przedszkoli, zajęć, lekarzy, specjalistów?

To tylko niektóre z pytań, które zadajecie naszym specjalistkom do spraw wielojęzyczności.

W roku 2023 udzieliliśmy aż 350 darmowych konsultacji telefonicznych w 14 językach!

Rodzice, pedagodzy, opiekunowie i wychowawcy – wszyscy chcemy dla dzieci jak najlepiej, a dwu-, trój-, czy wielojęzyczność mogą przysporzyć wielu trudów i problemów. Dlatego zachęcamy do udziału w projekcie „SprachCafe im Ohr” przeznaczonym dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo lub prywatnie tematem wielojęzycznego wychowania.

Nasz projekt składa się z:

– darmowych konsultacji telefonicznych – nasze sympatyczne specjalistki odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące wielojęzyczności. Rozmowy odbywają się w atmosferze pełnej zaufania, są anonimowe, nikogo nie oceniamy!

W wyznaczone środy i piątki w godzinach 10-12 czekamy na Wasze telefony:

                          +49 30 340623470

dokładny harmonogram konsultacji telefonicznych

Języki, w jakich możecie z nami porozmawiać to:

arabski, angielski, dari, francuski, hiszpański, kataloński, niemiecki, perski, portugalski, polski, ukraiński, rosyjski, wietnamski, włoski.

darmowych 9 spotkań rodzinnych: w ramach „SprachCafé im Ohr” zorganizujemy w tym roku 9 międzynarodowych, wielojęzycznych spotkań dla rodzin i indywidualnych osób. Spotkania odbędą się w niedzielne popołudnia, w godz. 15-18, i poprowadzą je nasze doradczynie w różnych językach.

Głównym tematem są zalety wielojęzycznego wychowywania dzieci oraz ich kształcenie. W przyjaznej atmosferze, z elementami kreatywnych aktywności, przy filiżance kawy bądź herbaty, zapraszamy do konstruktywnej wymiany myśli i nawiązania nowych, inspirujących kontaktów. Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Dzieci mile widziane!

harmonogram Familiencafes

Głównym miejscem spotkań jest SprachCafé Polnisch w Pankow, Schulzestr. 1, 13187 Berlin, tuż przy stacji linii S1 Wollankstrasse oraz druga filia SprachCafé Polnisch koło dworca Südkreuz, Gotenstrasse 45, 10829 Berlin.

Kto udziela porad w ramach projektu SprachCafe im Ohr?

Z dumą informujemy, że w skład naszego teamu wchodzi 9 konsultantek z różnych krajów, które na stałe mieszkają w Berlinie i zajmują się prywatnie i zawodowo tematem wielojęzyczności. Możecie rozmawiać z nimi w Waszym języku! Wszystkie nasze konsultantki mają odpowiednie wykształcenie, wiedzę w zakresie wielojęzyczności, są niezwykle dobrze poinformowane, empatyczne i miłe. Możecie im zaufać. Rozmowy są prowadzone anonimowo i nie będą nigdzie publikowane.

TEAM 

Naszymi działaniami chcemy udowodnić, że wielojęzyczność to wspaniała przygoda i inwestycja w przyszłość, a nie problem lub powód do kompleksów.

Finansowane przez Departament Senatu ds. Pracy, Spraw Społecznych, Równości, Integracji, Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji w ramach Programu Partycypacji i Integracji.

Kontakt