Workshop in der polnischen Sprache

„Chcesz mieć rację czy relację?“ – A może jedno i drugie? 🙂

Od tych pytań zaczęły się zmiany w moim podejściu do innych i do siebie. Zależało mi na budowaniu mostów między ludźmi, a często nie rozumiałam dlaczego efekt bywa odwrotny do zamierzonego. W tej swojej frustracji natknęłam się na Komunikację opartą na potrzebach Marshall’a Rosenberg’a. I ruszyła lawina – podstawowe 4 kroki stały się dla mnie mapą w codziennym życiu, do której dokładam teraz kolejne elementy.

A na warsztatach… Przyjrzymy się temu, co pomaga w porozumiewaniu się, szczególnie w bliskich więziach, a także co wspiera nas w byciu w kontakcie z samym sobą. W praktyczny sposób będziemy zgłębiać Komunikację opartą na potrzebach. Nauczymy się jak:

– wyrażać siebie autentycznie, a równocześnie w sposób, który wspiera utrzymanie kontaktu
– słuchać empatycznie
– lepiej rozumieć własne oraz cudze emocje i potrzeby („Ale o co Ci tak naprawdę chodzi?“)
– radzić sobie z krytycznymi myślami i osądami dotyczącymi siebie oraz innych ludzi
– spokojniej reagować w sytuacjach konfliktowych

8.06.2019 w godz. 14:00-18:00
Koszt  spotkania (4 godziny): 15 euro (w tym uwzględnione są materiały). Prosimy o wpłaty na konto przed warsztatem i przesłanie mailem albo przyniesienie na spotkanie potwierdzenia wpłaty.

SprachCafé Polnisch e.V.
Deutsche Skatbank
IBAN: DE79 8306 5408 0004 9743 36
BIC: GENO DEF1 SLR
Opis przelewu: Anna Misztella, 8.06.

Kontakt/zgłoszenia: Anna Misztella: anna.misztella@gmail.com

Psycholożka, mediatorka, trenerka
Doświadczenia w obszarze pomocy psychologicznej zdobywałam pracując przede wszystkim w organizacjach non-profit z młodzieżą, rodzicami nastolatków, studentami oraz nauczycielami. Jestem zafascynowana tym, jak bardzo komunikacja oparta na potrzebach wspiera kontakt z samym sobą i z innymi 🙂

Zapraszamy!

Uwaga! W czwarte poniedziałki miesiąca zapraszamy na spotkania Grupy empatii: http://sprachcafe-polnisch.org/events/event/grupa-empatyczna-gfk-offene-uebungsgruppe/