Od marca spotkania grupy odbywają się online.

Dobrowolne wpłaty wspierające działalność Kafejki mogą być realizowane przez nasz nowy przycisk na tytułowej stronie www, z podaniem tytułu spotkania i terminu: http://sprachcafe-polnisch.org/

Gruppe in der polnischen Sprache
*NVC=Nonviolent Communication || GFK=Gewaltfreie Kommunikation

Chcemy tworzyć przestrzeń, w której:
• zostaniesz uważnie wysłuchany/a i zobaczony/a, bez oceniania czy krytykowania
• możesz nawiązać kontakt ze swoimi uczuciami
• otrzymasz empatię i wsparcie w dotarciu do tego, co jest dla Ciebie ważne na dany moment
• nawiążesz głębszy kontakt z innymi osobami
• poćwiczysz uważne, empatyczne słuchanie oraz rozpoznawanie uczuć i potrzeb u innych osób

FAQ:

1/ Czy grupa ma stały skład? Czy mogę dołączyć?
Jest to grupa dla osób, które spotykają się regularnie we względnie stałym składzie, aby zachować ciągłość i stabilność spotkań. Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz dołączyć do tej grupy.
Jeśli chcesz najpierw sprawdzić, na czym spotkania mogą polegać, zapraszamy w drugi poniedziałek miesiąca na spotkanie grupy otwartej. Dołącz do nas!

2/ Co dzieje się na spotkaniach?
Zależy nam na tym, aby praktykować autentyczne wyrażanie siebie i ćwiczyć empatyczne słuchanie innych osób. W zależności od liczby obecnych osób i potrzeb w danym dniu wybieramy rodzaj aktywności.
– Może to być równy podział czasu tak, aby dla każdej/ego była przestrzeń. To jak upłyną Twoje minuty zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz poprosić o wysłuchanie w ciszy albo zachęcić do zgadywania Twoich uczuć i potrzeb, lub poprosić o informację zwrotną. Możesz też pomilczeć czy poprosić o przytulenie, cokolwiek będzie Ci w danej chwili potrzebne a grupa będzie gotowa Ci to dać.
– Mogą to być praktyki wspierające kontakt z samym/samą sobą, medytacje etc.

3/ Czy jak przyjdę, to będę musiał(a) o sobie mówić?
Umówiliśmy się m.in. na zasadę dobrowolności – każdy z nas decyduje, na ile chce się otworzyć, bo ważne jest dla nas, żeby każdy mógł korzystać ze spotkania w bezpiecznych warunkach. Zatem nie jest konieczne podawania przykładów z własnego życia. Drugą podstawową regułą jest dyskrecja – usłyszane przykłady zostają w czterech ścianach.

Cykl spotkań w języku polskim.
Spotkania odbywają się w trzeci wtorek miesiąca w godz. 19.00-21.00.
Zgłoszenia/pytania: Anna Misztella: anna.misztella@gmail.com
Psycholożka, mediatorka, trenerka
Die Veranstaltung findet statt im Rahmen unseres Projektes „Menschen schaffen Orte“ mit Unterstützung des Bezirksamtes Pankow.
Symboliczna opłata: 2,-€,

Zapraszamy!

Photo: elias-maurer-VWP5h4fKfsM-unsplash.jpg